Zrealizowaliśmy Flash Mob! #uratujżycie

P r z e w i ń

„Nie pozwól upaść. Oddaj krew” – pod takim hasłem zrealizowaliśmy wspólnie z radzyńską młodzieżą pierwszy Flash Mob w Radzyniu Podlaskim!

Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie organizowane są za pośrednictwem Internetu.

14 czerwca wypada Światowy Dzień Krwiodawcy. Z tej okazji 11 czerwca, w niedzielę o 12-stej zrobiliśmy „Flash Mob Radzyń – Akcja Padnij!” Głównym celem tego wydarzenia była promocja miasta oraz chęć promowania woli oddawania krwi.

Akcja rozgrywała się na Placu Wolności. Osoby odgrywały codzienne czynności (czytały gazetę, siedziały, stały, rozmawiały przez telefon). Wokół nich spacerowały nic nieświadome osoby. Wszystko to było rejestrowane za pomocą kilku kamer i drona. Na określony znak wszyscy zamieszani w akcję padali na ziemię, a kamera skupiła się na niewtajemniczonych przechodniach.

Jest to pierwszy tego typu performence w Radzyniu Podlaskim, zrobiony zupełnie spontanicznie – na raz – bez przygotowań i większych ustaleń.

Do powstania tego materiału przyczynili się:
Agata Grudzień
Aleksandra Kozak
Aleksandra Wierzchowska
Angelika Sekut
Dawid Uciński
Jakub Kołton
Jakub Płecha
Julia Bober
Karol Miłosz
Kinga Rodak
Klaudia Toczyńska
Konrad Mitroniuk
Martyna Tchórzewska
Michał Grodzki
Michał Maliszewski
Natalia Pawełczak
Natalia Uchaniuk
Oliwia Sałata
Tomasz Frączek
Weronika Rudnik
Wiktoria Oczkowska
Serdeczne podziękowania dla: Pracownia Fryzur Katarzyna Kuchnia za udostępnienie swojego lokalu, z którego nagrywaliśmy ten materiał.

Zobaczcie efekt naszych działań:

 

f